Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

34-latek utonął w Trzebini

Data publikacji 06.05.2024

Policjanci z Komisariatu Policji w Trzebini wyjaśniają okoliczności utonięcia 34-letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego. Słoneczna pogoda, wysokie temperatury i wolny czas sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Nie zapominajmy jednak o rozwadze i zdrowym rozsądku. Pamiętajmy - woda to żywioł!

W sobotę tj. 4 maja br. około 16.15 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie otrzymał zgłoszenie z numeru alarmowego 112, że do akwenu Chechło w Trzebini wpadło dziecko. Na miejsce natychmiast zostały wysłane odpowiednie służby. Już w chwili przybycia na miejsce patrolu Policji okazało się, że do wody nie wpadło dziecko tylko dorosły mężczyzna, który pływając na rowerku wodnym wskoczył do wody w celu schłodzenia się i zaczął tonąć. Na miejscu zdarzenia w akcji poszukiwawczej brały udział dwie łodzie strażackie, a także płetwonurek z PSP Kraków. W działaniach poszukiwawczych wykorzystany były również sonar. Po kilkugodzinnej akcji ratowniczo - poszukiwawczej około 21.15 na brzeg wyciągnięto ciało mężczyzny. Teraz policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie będą prowadzić czynności zmierzające do ustalenia wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują!

Słoneczna pogoda, wysokie temperatury i wolny czas sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Nie zapominajmy jednak o rozwadze i zdrowym rozsądku. Pamiętajmy! Woda to żywioł!

  • Bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym – prawidłowo oznakowanym, w którym nad bezpieczeństwem czuwa wykwalifikowany ratownik
  • Przestrzeganie regulaminu kąpieliska to nasz obowiązek
  • Na kąpielisku dzieci muszą znajdować się pod czujną opieką osoby dorosłej
  • Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych, takie wyczyny mogą skończyć się poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią
  • Podczas pływania unikajmy miejsc z dużą ilością wodorostów
  • Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony