Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni odzyskali skradziony jacht

Data publikacji 06.05.2024

Jacht wartości około 40 tysięcy odzyskany przy współpracy policjantów ze Świebodzina i Nowej Soli. Informację o jej utracie poszkodowany opublikował w sieci. Na to ogłoszenie odpowiedział mężczyzna, który podobną łódź widział oferowaną do sprzedaży. Powiadomieni funkcjonariusze w krótkim czasie ustalili miejsce, gdzie może znajdować się łódź, odzyskali ją i zatrzymali 48-latka, który przyznał się do kradzieży.

Część posiadanego przez nas mienia wykorzystywana jest sezonowo lub nawet rzadziej. Nie zawsze dysponujemy bowiem czasem na swoje pasje i różnego rodzaju wyposażenie może czekać długi czas na ponowne wykorzystanie. Nie oznacza to jednak, że ktoś może po prostu tę rzecz sobie zabrać. Jest to kradzież.

Taka sytuacja spotkała jednego z mieszkańców powiatu świebodzińskiego. Mężczyzna nie pracuje w pobliżu miejsca zamieszkania, wiec zdarzały się sytuacje, że przez jakiś czas nie było go na miejscu. W trakcie takiego wyjazdu otrzymał informację, że z jednego z budynków gospodarczych skradziono jego jacht, wartości około 40 tysięcy złotych. Od razu opublikował w sieci zdjęcia swojej łodzi wraz z informacją o jej utraceniu. W krótkim czasie otrzymał informację, że chyba taka łódź jest oferowana na sprzedaż. Wtedy mężczyzna nawiązał kontakt ze świebodzińską Policją i zgłosił kradzież. Dzięki pozyskanym informacjom ruszyła praca śledczych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w wyniku przeprowadzonych działań ustalili, że łódź może znajdować się na terenie posesji w pobliżu miejscowości Nowa Sól w województwie lubuskim. Natychmiast nawiązano kontakt z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, którzy skierowali się na miejsce. Na miejscu odnaleziono skradzioną łódź wraz z przyczepą, a w krótkim czasie zatrzymano również mężczyznę, który dokonał jej kradzieży. Pomimo iż łódź stała w budynku, na terenie prywatnej posesji uznał, że jest porzucona. Teraz odpowie przed świebodzińskim sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Łódź z przyczepą trafiła w ręce prawowitego właściciela. Postawy gratulujemy również mężczyźnie, który widząc informację o kradzieży, udostępnioną przez poszkodowanego, skontaktował się z nim, kiedy uzyskał informację o ofercie sprzedaży dokładniej takiej samej łodzi. Między innymi dzięki jego postawie skutecznie odzyskano łódź.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Powrót na górę strony