Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Drift” na jastrzębskich ulicach zakończony wysokim mandatem

Data publikacji 06.05.2024

5 tysięcy złotych mandatu otrzymał 21-letni kierowca bmw, za swoją brawurową jazdę ulicami Jastrzębia-Zdroju. Na rondzie Władysława Sikorskiego postanowił on „podriftować”, czym stworzył zagrożenie w ruchu drogowym dla innych użytkowników ruchu.

2 maja kilka minut przed godziną 14:00 do Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju wpłynęło zgłoszenie o agresywnej jeździe młodego kierowcy w centrum miasta. Sprawcą tej niebezpiecznej jazdy był kierujący pojazdem marki BMW, który z ulic miasta urządził sobie tor wyścigowy. Młody kierowca „wyjeżdżając bokiem” z ronda, jeszcze panował nad samochodem, lecz kilka metrów dalej stracił nad nim panowanie, zjechał na chodnik i rozdarł jedną z opon, uderzając w krawężnik i wjechał z impetem na chodnik. W tym samym czasie gdy rozgrywała się cała ta sytuacja, po drugiej stronie jezdni, po chodniku poruszała się piesza. Jego zachowanie zostało nagrane na jednej z kamer przy ulicy 11-go Listopada.

Jastrzębscy policjanci ruchu drogowego do godziny ustalili dane kierującego bmw i szybko rozliczyli go z nieodpowiedzialnego zachowania na drodze. 21-latek, w związku z popełnionymi wykroczeniami został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tysięcy złotych, a na jego konto trafiło 25 punktów karnych.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

(KWP w Katowicach / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.47 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 133.47 KB)

Powrót na górę strony