Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zmiana na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie

Data publikacji 06.05.2024

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Policji dotychczasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie mł. insp. Pawła Krauza zastąpił insp. Mirosław Elszkowski.

W poniedziałek (06.05.2024 r.) decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Policji dotychczasowego szefa warmińsko-mazurskiej Policji zastąpił insp. Mirosław Elszkowski, który do tej pory był Pierwszym Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

W obiekcie KWP w Olsztynie odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków na najważniejszym stanowisku w garnizonie. Udział w wydarzeniu wziął nadinsp. Roman Kuster Zastępca Komendanta Głównego Policji, Radosław Król Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Łukasz Łukaszewski  reprezentujący Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz innych instytucji współpracujących z Policją, kadra kierownicza warmińsko-mazurskiej policji oraz licznie zgromadzeni policjanci i pracownicy KWP w Olsztynie.

Mł. insp. Paweł Krauz służbę w Policji rozpoczął w 1996 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie. Przez lata swojej kariery zawodowej związany był z pionem prewencji, kryminalnym oraz dochodzeniowo-śledczym. Zajmował szereg stanowisk wykonawczych, a następnie kierowniczych, m.in. jako Komendant Komisariatu Policji Warszawa Ursynów, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie, Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie, a od stycznia 2024 r. jako p.o. Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie

Nowym szefem warmińsko-mazurskich policjantów został insp. Mirosław Elszkowski. Z wykształcenia jest magistrem historii, którą ukończył na Uniwersytecie Gdańskim. Służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku w Komisariacie Policji w Nowem Komendy Rejonowej Policji w Świeciu. Zajmował szereg stanowisk kierowniczych, m.in. jako Komendant Miejski Policji w Grudziądzu, Komendant Powiatowy Policji w Chełmnie, a od 2015 r. Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu. Wieloletnie doświadczenie oraz wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, jak i osiągnięcia zawodowe zaowocowały w marcu 2016 roku powołaniem go na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. Odznaczony został m.in. Medalem Zlotym za Długoletnią Służbę, Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju oraz złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

 

 

(rj)

Powrót na górę strony