Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzeżemy bezpieczeństwa cały czas – szczecińscy policjanci w czasie wolnym zatrzymali nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 07.05.2024

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą, wraz z policjantką z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Szczecinie oraz Naczelnikiem Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Szczecin-Śródmieście potwierdzili, że policjantem się jest, a nie bywa. Razem zatrzymali w czasie wolnym od służby nietrzeźwego kierującego. Szybka i zdecydowana reakcja pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny, który w wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile alkoholu.

Policjantem zgodnie z rotą ślubowania jest się nie tylko na służbie, ale również poza nią. Potwierdzili to szczecińscy funkcjonariusze, którzy będąc w czasie wolnym od służby zauważyli na jednym z parkingów przy sklepie nietrzeźwego kierującego.

Jeden ze świadków zdarzenia zauważył jak na parking przy jednym z dyskontów podjechało BMW, z którego wysiadła para. Ich zachowanie wskazywało, iż mogą być pod wpływem alkoholu. Po wyjściu ze sklepu tych osób, które zakupiły w nim alkohol – świadek zdarzenia zorientował się, że nietrzeźwy kierujący zamierza odjechać. Postanowił zabrać mu kluczyki. Doszło między nimi do awantury co zauważyło trzech policjantów będących w czasie wolnym od służby. Natychmiast zainteresowali się tą sytuacją.

Kierujący BMW cały czas zachowywał się agresywnie, wyzywał, próbował wsiąść do auta. Po chwili jednak zaczął odchodzić z miejsca zdarzenia. Policjant z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą ze swoją partnerką – funkcjonariuszką z WDŚ KWP w Szczecinie, pobiegli za tym mężczyzną. Przedstawili się, okazali legitymacje służbowe. To nie zmieniło jednak zachowania agresywnego 40-latka, który zaczął się szarpać z policjantami, stawiał bierny opór i cały czas ich wyzywał. Po chwili został obezwładniony i doprowadzony na miejsce zdarzenia. Znajoma kierującego, też cały czas nie zachowywała się właściwie: używała słów wulgarnych, groziła policjantom.

Na miejscu był też obecny Naczelnik Wydziału Prewencji z Komisariatu Policji Szczecin–Śródmieście, który ustalił wszystkich świadków zdarzenia oraz poprosił o zabezpieczenie monitoringu ze sklepu.

Przybyli na miejsce zdarzenia mundurowi z drogówki przebadali kierującego. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Oczywiście 40 -latek oraz jego partnerka zostali zatrzymani i teraz odpowiedzą za wszystkie czyny, które popełnili.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony