Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał 2,5 promila i uderzył w tira na autostradzie. 42-letni kierowca zatrzymany

Data publikacji 07.05.2024

O godzinie 3:20 w nocy z 6/7 maja, policjanci z Międzyrzecza otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na autostradzie A2. Kierujący mazdą osobowy wjechał w naczepę pojazdu ciężarowego. Po dotarciu na miejsce policjanci zauważyli doszczętnie zniszczone auto, a w niej kierowcę. 42- latek, kierował mając w organizmie ponad 2,5 promila. Uszkodzenia pojazdu ukazują jak wielkie szczęście miał w tej sytuacji.

Na miejscu zdarzenia, policjanci natychmiast zidentyfikowali nietrzeźwego kierowcę, który prowadził osobową mazdę mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna ten nie zachował należytej odległości między pojazdami w wyniku czego z impetem wjechał w tył naczepy ciężarówki. Zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie bowiem uszkodzeniu w pojeździe osobowym uległo całe nadwozie, w tym dach. Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi, gdzie teraz odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed wymiarem sprawiedliwości. Grozi mu kara do 3 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Zdarzenie drogowe z udziałem nietrzeźwego kierowcy jest kolejnym bolesnym przypomnieniem o niebezpieczeństwach związanych z prowadzeniem pojazdów w stanie nietrzeźwości. Wypadki spowodowane przez pijanych kierujących stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko samego kierowcy, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci stanowczo reagują na tego rodzaju incydenty, jednakże walka z nietrzeźwymi kierowcami wymaga zaangażowania społecznego i edukacji, aby zmniejszyć liczbę takich zdarzeń. Przypominamy, że bezpieczeństwo na drogach to sprawa, która dotyczy nas wszystkich.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

  • Zniszczony po wypadku samochód
  • Zniszczony po wypadku samochód
  • uszkodzona naczepa tira po uderzeniu przez samochód
  • Policjant z zatrzymanym

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.83 MB)

Powrót na górę strony