Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwe jeździły na elektrycznej hulajnodze. Wysoka kara dla nastolatek

Data publikacji 07.05.2024

Operator miejskiego monitoringu zauważył dwie nastolatki na hulajnogach elektrycznych, które w samym centrum miasta jechały pod prąd. Patrol na miejscu sprawdził ich stan trzeźwości. Okazało się, że obie były nietrzeźwe. 17-latki ukarano mandatami karnymi w wysokości 2500 złotych i przekazano pod opiekę osobie dorosłej.

Podczas nocnej zmiany operator miejskiego monitoringu we wtorek (7 maja) po godzinie 2 zauważył w samym centrum miasta dwie osoby, które jeździły na hulajnogach elektrycznych po drodze pod prąd. Po chwili obie weszły na jedną hulajnogę i jechały ulicą Chrobrego. O sytuacji został powiadomiony dyżurny gorzowskiej jednostki, który skierował tam patrol ruchu drogowego. Na miejscu było kilka osób, ale dzięki nagraniom z kamery nie było problemu z identyfikacją osób, które z hulajnogi korzystały. Okazało się, że jeździły nimi dwie 17-latki.

Patrol ruchu drogowego miał duże wątpliwości co do stanu trzeźwości dwóch nastolatek. Przypuszczenie, że mogą być pod wpływem alkoholu zostały potwierdzone badaniem. Jedna z nich miała ponad pól promila, druga – ponad półtora. Policjanci zdecydowali, że w tej sytuacji nałożą na nie mandaty karne po 2500 złotych. Nastolatki zostały przekazane pod opiekę osoby dorosłej.

Policjanci przypominają, że jeżdżąc hulajnogą elektryczną także można spowodować zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Istnieją przepisy, które regulują korzystanie z tych pojazdów. Warto się z nimi zapoznać, nim ruszymy w drogę. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych problemów, a korzystanie z elektrycznej hulajnogi będzie bezpieczne.


komisarz Grzegorz Jaroszewicz
Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.77 MB)

Powrót na górę strony