Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej policyjnych ratowników

Data publikacji 07.05.2024

Podkom. Kamil Kowalski oraz st. sierż. Anna Uniwersał-Stachniak z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wygrali eliminacje na szczeblu wojewódzkim do IX Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Policjanci będą reprezentować mazowiecki garnizon Policji na zawodach ogólnopolskich, które w czerwcu odbędą się w Szkole Policji w Słupsku.

Podstawowym celem zawodów było podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, upowszechnianie idei i zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wyłonienie reprezentacji garnizonu mazowieckiego, która weźmie udział w finale rywalizacji w Szkole Policji w Słupsku. W wojewódzkich eliminacjach udział wzięło 28 reprezentacji Komend Miejskich i Powiatowych Policji garnizonu mazowieckiego oraz Oddziału Prewencji Policji w Radomiu, Oddziału Prewencji Policji w Płocku i SPPP w Ostrołęce.

W tegorocznych zawodach uczestnicy musieli się zmagać z sytuacją, w której trzeba było wykazać się nie tylko umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ale też trafnością w podejmowaniu decyzji, refleksem, profesjonalizmem i współdziałaniem z partnerem. Scenka odbywała się w zbliżonych do realnych warunkach. To wszystko sprawiało, że uczestnicy konkursu mogli poczuć się jak na prawdziwej interwencji.

Eliminacje wygrała drużyna z KPP w Garwolinie w składzie podkom. Kamil Kowalski oraz st. sierż. Anna Uniwersał-Stachniak i to ona pojedzie w czerwcu do Słupska. Miejsce drugie zajęła reprezentacja OPP w Radomiu  w składzie sierż. Konrad Adamczyk oraz mł.asp. Michał Bernaciak. Miejsce trzecie przypadło w udziale drużynie KMP w Siedlcach w składzie st. sierż. Michał Kaczorowski oraz st. sierż. Paweł Sobieszuk.

Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca oprócz uznania wśród kolegów zdobyły także puchary, które wręczył Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec.

Organizatorem eliminacji był Zespół ds. Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

 

podkom. Tomasz Łabys

Powrót na górę strony