Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grudziądzki policjant z pasją

Data publikacji 08.05.2024

Marzeniem wielu dzieci jest zostanie policjantem, strażakiem czy ratownikiem medycznym. Droga do zdobycia tych zawodów nie jest łatwa i często marzenia trzeba odłożyć na półkę. Podkom. Adrian Skowroński – funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu z powodzeniem łączy wiele pasji – w tym nauczanie pierwszej pomocy.

Podkom. Adrian Skowroński pełni służbę w Policji od 2002 roku. Wtedy skończył kurs podstawowy w Szkole Policji w Słupsku. Od samego początku dał się poznać jako człowiek mocno zaangażowany w służbę. Zaczynał swoja karierę w ogniwie patrolowo–interwencyjnym, następnie był dzielnicowym rewiru II, zostając w późniejszym terminie kierownikiem tej komórki. Od 2013 roku pracuje na stanowisku dowodzenia grudziądzkiej komendy.

W 2009 roku zdobył tytuł ratownika medycznego. Dzisiaj aktywnie łączy pracę Policjanta z pasją do pomagania. Prowadzi szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla Straży Miejskiej i personelu Izb Wytrzeźwień w Olsztynie i Słupsku.

Dodatkowo społecznie prowadzi spotkania teoretyczno-warsztatowe dla uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu chcących pracować w Szkolnej Drużynie Ratownictwa Przedmedycznego.

Swoją postawą podkom. Adrian Skowroński pokazuje jak służbę w Policji i własną pasję można połączyć w taki sposób, aby móc pomagać i działać na rzecz lokalnej społeczności.

(KWP w Bydgoszczy / kc)

  • policjant w stroju ratownika opowiada uczniom o pierwszej pomocy
  • na pierwszym planie uczniowie siedzą w ławkach, na drugim policjant w cywilu opowiada o pierwszej pomocy
  • policjant siedzi przy biurku i patrzy w kamerę
Powrót na górę strony