Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Włocławka w drodze na turniej kwalifikowanej pierwszej pomocy wykorzystali swoje umiejętności podczas wypadku

Data publikacji 08.05.2024

Policjanci z Włocławka jadąc na turniej eliminacyjny kwalifikowanej pierwszej pomocy do KWP w Bydgoszczy, byli świadkami zdarzenia drogowego na drodze S-10 w okolicach Torunia. Przez kilkanaście minut do przyjazdu służb ratowniczych funkcjonariusze udzielali pomocy poszkodowanemu.

Policjanci często z racji swojej służby są pierwszymi ratownikami na miejscu zdarzeń i do czasu przyjazdu innych służb pomagają ratować życie lub zdrowie osób poszkodowanych. Tak właśnie postąpili włocławscy policjanci, kiedy jechali wczoraj (7.05.2024) w godzinach porannych na wojewódzkie eliminacje do IX Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Funkcjonariusze, będąc na obwodnicy Torunia byli świadkami zdarzenia z udziałem czterech pojazdów. Policjanci w składzie: sierż. szt. Marcin Wysocki, sierż. szt. Bartosz Urbański i sierż. Mateusz Gajewski natychmiast podjechali przy użyciu sygnałów uprzywilejowania na miejsce wypadku, zabezpieczyli je, powiadomili dyżurnego policji i przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanemu. Do czasu przyjazdu załogi ratownictwa medycznego wspólnie ze strażakami kontrolowali jego czynności życiowe.

Po przekazaniu poszkodowanego służbom ratowniczym policjanci udali się w dalszą drogę do Bydgoszczy, gdzie wzięli udział w eliminacjach. Jednak wcześniejsze działania na drodze pokazały, że mieli oni najważniejszy egzamin praktyczny za sobą.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony