Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyjechali obejrzeć samochód przed zakupem i odjechali nim bez płacenia

Data publikacji 08.05.2024

Kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat grozić może trzem mężczyznom podejrzanym o rozbój, których zatrzymali jeleniogórscy policjanci. Zatrzymani mieszkańcy województwa lubuskiego przyjechali do Jeleniej Góry, aby obejrzeć oferowane do sprzedaży auto, które rzekomo chcieli kupić. Jak się okazało, nie zamierzali jednak za nie płacić. Sprawcy zastraszyli gazem właściciela, a następnie ukradli samochód, którego wartość oszacowana została na kwotę 120 tysięcy zł. Funkcjonariusze odzyskali skradziony pojazd, a zatrzymani amatorzy cudzej własności odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego jeleniogórskiej komendy miejskiej i Komisariatu II Policji zatrzymali trzech mieszkańców województwa lubuskiego w wieku od 21 do 39 lat podejrzanych o rozbój.

Do zdarzenia doszło w połowie kwietnia bieżącego roku w Jeleniej Górze. Mężczyźni pod pretekstem zakupu samochodu marki BMW przyjechali obejrzeć oferowane do sprzedaży auto. Jak się jednak okazało, nie zamierzali za nie płacić. Zastraszyli gazem  sprzedającego, a następnie ukradli pojazd. Wartość poniesionych strat właściciel oszacował na kwotę 120 tysięcy złotych.

Pokrzywdzony o zaistniałej sytuacji powiadomił jeleniogórskich policjantów. Funkcjonariusze, prowadząc intensywne czynności w tej sprawie, ustalili osoby podejrzewane o popełnienie tego przestępstwa, które zostały zatrzymane kilka dni po zdarzeniu. W toku prowadzonych działań mundurowi odnaleźli skradzione bmw w kompleksie leśnym na terenie powiatu lwóweckiego.

Teraz za przestępstwo, o które są podejrzani, zatrzymanym może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Jeden z zatrzymanych został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a dwaj pozostali zostali objęci dozorem policyjnym, mają zakaz opuszczania kraju oraz muszą wpłacić po 10 tysięcy złotych jako poręczenie majątkowe.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony