Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaginiona 73-latka została odnaleziona dzięki reakcji świadka

Data publikacji 10.05.2024

Policjanci z jarosławskiej komendy byli zaangażowani w poszukiwania 73-letniej obywatelki Ukrainy. Kobieta wysiadła z samochodu córki i oddaliła się w nieznanym kierunku. Sytuacja była poważna, ponieważ seniorka cierpiała na zaniki pamięci. Dzięki zgłoszeniu świadka bezpiecznie wróciła pod opiekę córki.

We wtorek, 7 maja po godzinie 15.00, dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał informację o zaginięciu 73-letniej obywatelki Ukrainy na terenie miasta. Z przekazanych informacji przez córkę seniorki wynikało, że jej matka opuściła samochód, gdy zgłaszająca robiła zakupy i oddaliła się w nieznanym kierunku. Sytuacja była poważna, ponieważ 73-latka cierpiała na zaniki pamięci i nie można było nawiązać z nią żadnego kontaktu.

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą. W działania zaangażowane były wszystkie patrole będące w służbie.

Po niespełna godzinie od zgłoszenia zaginięcia, do dyżurnego zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że w jej samochodzie na ul. Kruhel Pełkiński w Jarosławiu, znajduje się nieznana jej seniorka.

Na miejsce zostali skierowani policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego. W rozmowie ze zgłaszającą funkcjonariusze ustali, że gdy kobieta zatrzymała się na przystanku, aby odpisać na wiadomość, do jej pojazdu wsiadała nieznana jej starsza pani. Seniorka była zagubiona i nie wiedziała gdzie się znajduje.

Policjanci wylegitymowali kobietę. Okazała się nią poszukiwana 73-letnia obywatelka Ukrainy. Seniorka była zdezorientowana i nie wiedziała co się dzieje. Funkcjonariusze przewieźli kobietę do jarosławskiej komendy, gdzie została przekazana pod opiekę córki.

(KWP w Rzeszowie / kc)

Powrót na górę strony