Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany 24-latek, który chciał oszukać na 450 tysięcy złotych, podczas inwestycji w mieszkanie i restaurację

Data publikacji 10.05.2024

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 24-latka, który podając się za radcę prawnego, usiłował oszukać mieszkańca powiatu kartuskiego. Podejrzany chciał wyłudzić od pokrzywdzonego 450 tysięcy złotych na inwestycję w mieszkanie oraz restaurację. Zatrzymany tłumaczył funkcjonariuszom, że nie ma miejsca zamieszkania oraz pracy i chciał w szybki sposób zdobyć pieniądze. 24-latek w prokuraturze usłyszał dwa zarzuty za usiłowanie oszustwa, a wczorajszą decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu teraz do 8 lat więzienia.

We wtorek po południu (7 maja) policjanci odebrali zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie jednej z galerii handlowych na Przymorzu, zgłaszający jest na spotkaniu z oszustem, który chce wyłudzić od niego 450 tysięcy złotych. Na miejsce pojechali policyjni wywiadowcy i zatrzymali wskazanego przez pokrzywdzonego 24-latka.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawca w połowie kwietnia skontaktował się z pokrzywdzonym za pomocą komunikatora i przedstawił się jako inwestor w nieruchomości i radca prawny. 24-latek zaproponował, by pokrzywdzony zainwestował łącznie 450 tysięcy złotych w mieszkanie i w restaurację oraz przekazał te pieniądze sprawcy, który miał zająć się formalnościami. Kiedy pokrzywdzony sprawdził, że mężczyzna o podanym imieniu i nazwisku nie figuruje w rejestrze radców prawych i doradców podatkowych, a restauracja, w której ma kupić udziały, nie jest na sprzedaż, umówił się z oszustem na spotkanie, na które zaprosił też policjantów.

Zatrzymany 24-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że nie ma miejsca zamieszkania oraz pracy i chciał w szybki sposób zdobyć pieniądze. Podejrzany w prokuraturze usłyszał dwa zarzuty za usiłowanie oszustwa, a wczorajszą decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą i sprawdzają, czy 24-latek nie ma na swoim koncie znacznie więcej tego typu przestępstw. Za usiłowanie oszustwa grozi do 8 lat więzienia.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony