Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podróbki o wartości ponad 300 tysięcy złotych nie trafią na rynek – skuteczne działania szczecińskich policjantów

Data publikacji 10.05.2024

Policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Pogodno wraz z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie ustalili, że pod jednym z adresów na terenie szczecińskiego Pogodna przechowywane, a następnie oferowane do sprzedaży są produkty oznaczone podrobionymi znakami towarowymi.

W wyniku przeprowadzonej kontroli miejsca przechowywania towaru policjanci łącznie zabezpieczyli prawie 1500 sztuk odzieży, perfum oraz zegarków i innego asortymentu, które były oznaczone nielegalnie znakami renomowanych firm, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na nie mniej niż 300 tysięcy  złotych. Towar został zabezpieczony, a właściciel towaru  usłyszy zarzuty. 54-latek  był już kilka lat wcześniej karny za przestępstwa gospodarcze.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za obrót przedmiotami z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi, czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu grozi od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Pogodna pod nadzorem Prokuratury.

(KWP w Szczecinie / kp)

  • zabezpieczone przez policjantów podróbki
  • zabezpieczone przez policjantów podróbki
  • zabezpieczone przez policjantów podróbki
  • zabezpieczone przez policjantów podróbki
Powrót na górę strony