Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

29-latek, który oddał strzały w kierunku innego mężczyzny w rękach Policji

Data publikacji 10.05.2024

Wczoraj, krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w zeszły piątek w okolicach Rynku Głównego w Krakowie oddał kilka strzałów z wiatrówki w kierunku przypadkowego mężczyzny. Sprawca usłyszał zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu innej osoby. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

3 maja br., w godzinach porannych do mężczyzny siedzącego na chodniku przy ul. Szewskiej w Krakowie podszedł inny mężczyzna, który po wymianie kilku zdań wyciągnął z kieszeni pistolet i oddał w jego kierunku kilka strzałów. Jak się okazało, była to wiatrówka strzelająca śrutami.

Poszkodowany mężczyzna z obrażeniami niezagrażającymi życiu został przewieziony do szpitala, natomiast sprawca oddalił się z miejsca. Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli m.in. zapisy ze wszystkich dostępnych monitoringów, na których  zarejestrował się wizerunek sprawcy. Kryminalni z Komisariatu Policji I w Krakowie ustalili, gdzie napastnik może przebywać.

9 maja br. udali się do jednego z domów w zachodniej części miasta, gdzie zatrzymali podejrzewanego 29-latka. Tego samego dnia, mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, natomiast dzisiaj usłyszał  zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu innej osoby. Dodatkowo jego zachowanie zakwalifikowane zostało jako występek o charakterze chuligańskim. 29-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony