Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez niemiecki wymiar sprawiedliwości został zatrzymany dzięki europejskiej współpracy policyjnej sieci ENFAST

Data publikacji 10.05.2024

Wspólne działania policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji oraz Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie doprowadziły do zatrzymania na terenie województwa warmińsko–mazurskiego międzynarodowo poszukiwanego przestępcy.

Na początku maja br. Punktu Kontaktowy ENFAST w Biurze Kryminalnym KGP (sieci współpracy policyjnej zajmującej się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców) został poinformowany przez niemiecką Policję o możliwym pobycie na terenie RP osoby poszukiwanej za przestępstwa rozboju, kradzieży biżuterii o wartości ponad 200 tys. euro, a także spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pracownika sklepu jubilerskiego.

Po wykonaniu sprawdzeń i ustaleń funkcjonariusze KGP ustalili, że poszukiwany ukrywa się na terenie Mazur. Nawiązali kontakt z olsztyńskimi „łowcami głów”, celem podjęcia niezwłocznych działań zmierzających do zatrzymania poszukiwanego. Wspólne działania operacyjne KGP i KWP w Olsztynie doprowadziły do zlokalizowania, a następnie zatrzymania poszukiwanego w jednej z miejscowości w gminie Ostróda przeprowadzonego w godzinach porannych w środę 8 maja 2024 r.

Dzięki profesjonalnym działaniom policjantów oraz wzorowo prowadzonej współpracy międzynarodowej poszukiwany został zatrzymany i doprowadzony przed wymiar sprawiedliwości.

Aktualnie oczekuje na ekstradycję na terytorium Niemiec.

(KWP w Olsztynie / kc)

Film Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez niemiecki wymiar sprawiedliwości został zatrzymany dzięki europejskiej współpracy policyjnej sieci ENFAST

Pobierz plik Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez niemiecki wymiar sprawiedliwości został zatrzymany dzięki europejskiej współpracy policyjnej sieci ENFAST (format mp4 - rozmiar 18.68 MB)

Powrót na górę strony