Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rażąco zlekceważył przepisy, dlatego nie uniknie konsekwencji

Data publikacji 14.05.2024

Kierujący volkswagenem popełnił szereg niebezpiecznych i agresywnych wykroczeń w ruchu drogowym. Niewiele brakowało, a doprowadziłby do wypadku drogowego. Nagranie, dokumentujące te niebezpieczne zachowania, wpłynęło na skrzynkę „Stop agresji drogowej".

Do zdarzenia doszło pod koniec marca (28.03.2024) w Bydgoszczy na ul. Bałtyckiej. Tam kierujący volkswagenem, na ograniczeniu prędkości do 30 km/h, na wysokości Szkoły Podstawowej nr 32, popełnił kilka niebezpiecznych następujących po sobie wykroczeń. Wyprzedził inny pojazd z prawej strony, wykorzystując do tego zatokę autobusową, po czym nie zastosował się do podwójnej linii ciągłej, zjechał na środek jezdni w celu ominięcia progu zwalniającego i prawie doprowadził do zderzenia czołowego z innym pojazdem, a następnie, bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, ponownie przekraczając podwójną linię ciągłą, wyprzedził inny pojazd.

Te niebezpieczne zachowania kierującego pojazdem zostały zarejestrowane kamerką samochodową i przesłane na skrzynkę „Stop agresji drogowej”. Dzięki temu nagraniu policjanci będą mogli dotrzeć do sprawcy tych wykroczeń i nałożyć na niego mandaty karne. Jeśli sprawa trafi do sądu, kierującemu grozi grzywna w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych.

Nie bądźmy obojętni, reagujmy!

Specjalna skrzynka kontaktowa „Stop agresji drogowej" pomaga wyeliminować z naszych dróg tych, którzy swoją brawurą, bezmyślnością oraz łamaniem przepisów mogą doprowadzić do tragedii.

Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu na terenie naszego województwa powiadom nas.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.92 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony