Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny oszust podający się za policjanta w areszcie

Data publikacji 14.05.2024

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali na gorącym uczynku 18-letniego mężczyznę, który odebrał gotówkę w wysokości 36 000 złotych wykorzystując legendę ,,na policjanta".

Kryminalni z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III zatrzymali w ostatnim czasie mężczyznę, który podawał się za policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji. Szeroko zakrojone działania i obserwacja doprowadziły policjantów pod jeden z bloków w Ursusie. Z informacji, które pozyskali wynikało, że to właśnie tam miało dojść do wyłudzenia znacznej ilości pieniędzy. Kryminalni po rozpoznaniu terenu ustawili się w dogodnych dla siebie miejscach i cierpliwie obserwowali rozwój wydarzeń.

Długo czekać nie musieli, chwilę po godzinie 16.00 na trawnik spadła foliowa siatka, do której podbiegł młody mężczyzna, chwycił paczkę i od razu zaczął uciekać. Policjanci natychmiast przystąpili do pościgu. Mężczyzna nie miał szans na ucieczkę. Gdy zorientował się w jakiej jest sytuacji, odrzucił paczkę. Niemal natychmiast został obezwładniony.

Kryminalni przewieźli 18-latka na Komendę Rejonową Policji Warszawa III, gdzie po wykonaniu niezbędnych czynności usłyszał zarzut związany z oszustwem.

Dzięki pracy operacyjnej i zebranemu materiałowi dowodowemu sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota i orzekł wobec podejrzanego areszt na okres 3 miesięcy.

To kolejny sukces Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu w zwalczaniu przestępstw z wykorzystaniem metody "na policjanta".

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

(KSP / mw)

  • dwaj policjanci ubrani po cywilnemu trzymają zatrzymanego, który siedzi na ziemi, na trawniku
  • dwaj ubrani po cywilnemu policjanci prowadzą zatrzymanego korytarzem - widok z tyłu
  • Rozłożone banknoty 200 złotowe
  • rozłożone banknoty 200 i 100 złotowe
Powrót na górę strony