Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowanie dla policjantów z powiatu drawskiego

Data publikacji 14.05.2024

Wczoraj na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Drawsku Pomorskim insp. Norberta Gorzyńskiego wpłynęły podziękowania od mieszkanki Złocieńca, która dzięki szybkim i skutecznym działaniom policjantów z powiatu drawskiego przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie uniknęła utraty majątku.

Do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia. Do 84-letniej seniorki z trenu powiatu drawskiego zadzwoniła nieznana osoba, która twierdziła, że jest policjantem, a wnuczek kobiety miała spowodować wypadek drogowy potrącając kobietę w ciąży, a żeby nie zostać zatrzymanym przez Policję, potrzebuje pieniędzy w kwocie ponad 15 tysięcy zł.

Dzięki szybkiej i efektywnej współpracy policjantów z powiatu drawskiego i szczecińskich funkcjonariuszy dwaj mężczyźni odpowiedzialni za usiłowanie oszustwa zostali zatrzymani, a decyzją Sądu Rejonowego w Drawsku Pomorskim wobec 25 i 29-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Trud i zaangażowanie w podjęte działania przyniosły skutki, za co serdecznie podziękowała policjantom mieszkanka naszego powiatu.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony