Aktualności

Wizyta pełna atrakcji – młodzi artyści zostali docenieni przez Komendanta Głównego Policji

Data publikacji 15.05.2024

Mieszkaniec powiatu sulęcińskiego Jacek Kaśków został laureatem ogólnopolskiego konkursu plastyczno–filmowego pod nazwą „Śnieżny Dekalog”, którego organizatorem była Komenda Główna Policji. Chłopiec nie mógł osobiście wziąć udziału w uroczystej gali, która miała miejsce w Warszawie. Szef polskich policjantów postanowił więc przesłać nagrody dla Jacka oraz pozostałych dzieci ze Świetlicy Wiejskiej w Żubrowie, które brały udział w konkursie. 14 maja w Komendzie Powiatowej Policji w Sulęcinie odbyło się wręczenie upominków oraz dyplomów. Na wydarzenie zaproszeni zostali również rodzice oraz opiekun plastyczny. Kierownictwo sulęcińskiej jednostki również postanowiło docenić młodych artystów i oprowadzić po terenie jednostki - radości nie było końca!

14 maja w Komendzie Powiatowej Policji w Sulęcinie zjawili się wyjątkowi goście – dzieci ze Świetlicy Wiejskiej w Żubrowie wraz z rodzicami oraz opiekunem. Powód? Wręczenie nagród dla laureata oraz uczestników ogólnopolskiego konkursu plastyczno – filmowego pod nazwą „Śnieżny Dekalog”, którego organizatorem była Komenda Główna Policji. Mieszkaniec powiatu sulęcińskiego otrzymał wyróżnienie specjalne w kategorii praca plastyczna (wiek 11 – 16 lat). Niestety nie mógł osobiście przybyć na uroczystą galę finałową w siedzibie Komendy Głównej Policji, dlatego też nagrody zostały przesłane do Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie, z prośbą o ich wręczenie. Szef polskich policjantów, postanowił podziękować wszystkim dzieciom z żubrowskiej świetlicy, biorącym udział w konkursie. Na nich również czekały upominki. Naszych wyjątkowych gości przywitała młodszy inspektor Ewa Szewczyk I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie. Przy słodkim poczęstunku, odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz listów gratulacyjnych. Pani Komendant podkreśliła, iż jest bardzo dumna z zaangażowania młodych artystów. Łącznie do Komendy Głównej Policji wpłynęło 825 prac plastycznych oraz 46 spotów filmowych. Jak widać, konkurencja była naprawdę spora. Jacek, zachęcony przez opiekuna świetlicy Panią Monikę Stegeman, stworzył prawdziwe arcydzieło – kolorowy kolaż przedstawiający stok oraz obowiązujące na nim zasady bezpieczeństwa. Pozostali „twórcy” również wykazali się nie lada inwencją. O konkursie dowiedzieli się podczas jednego ze spotkań profilaktycznych, które przeprowadziła policjantka sulęcińskiej jednostki. Radość dzieci, które otrzymały nagrody była bezcenna. Co bardzo nas urzekło, już po chwili zadawali pytania o kolejny konkurs. Padły nawet deklaracje zastania policjantem/policjantką w przyszłości. Kolejną częścią wizyty było zwiedzanie Komendy. Młodzi artyści z zaciekawieniem zaglądali do cel oraz pokojów przesłuchać. Odwiedzili również serce jednostki, a więc stanowisko kierowania. Gdy zobaczyli kamery monitoringu na miasto, zgodnie stwierdzili, że funkcjonariusze widzą wszystko, więc zawsze trzeba być grzecznym. Kierownictwo sulęcińskiej Policji również dołożyło drobne upominki dla uczestników konkursu, doceniając prace dzieci.

Serdecznie dziękujemy dzieciom ze Świetlicy Wiejskiej w Żubrowie – Jackowi, Olkowi, Emilce, Robertowi, Oli, Dorotce, Mirusiowi, opiekunowi grupy Pani Monice Stegeman oraz rodzicom. To było bardzo miłe i wartościowe spotkanie. Przed nami wakacje i kolejne konkursy. Już nie możemy doczekać się, co tym razem stworzą nasi artyści.

 

młodszy aspirant Klaudia Biernacka

Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

 • policjantka i chłopiec
 • nagrody dla dzieci
 • policjantka rozmawia z dziećmi
 • policjantka i chłopiec
 • policjantka gratuluje kobiecie
 • policjantka i dwie dziewczynki
 • policjantka stoi z dziewczynką z nagrodzami
 • chłopiec bawi się misiem
 • policjantka i dzieci na wspólnym zdjęciu
 • Prace plastyczne chłopca
 • policjantka i dziecko na jej rękach
 • prace plastyczne
Powrót na górę strony