Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał odebrać sobie życie, z pomocą przybyli policjanci

Data publikacji 16.05.2024

Służba w Policji to wyjątkowe powołanie. Wymaga poświęcenia, ale daje też wiele satysfakcji, szczególnie, wtedy kiedy ratuje się ludzkie życie. Doskonale wiedzą o tym policjanci z Pogodna. Uratowali 45-latka, który chciał targnąć się na swoje życie.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Szczecin Pogodno otrzymali informację o mężczyźnie, który chce odebrać sobie życie. Do brata wysłał on sms-a z informacją o swoich zamiarach.

Na miejscu mundurowi zastali partnerkę 45-latka, która poinformowała, że jest on w pokoju, ale drzwi są zamknięte. Na drzwiach wisiała kartka z niepokojącymi treściami.

Sierż. Miłosz Wiśniewski oraz st. sierż. Przemysław Kuncewicz próbowali nawiązać kontakt z mężczyzną. Niestety nie było odzewu, więc natychmiast podjęli decyzję o siłowym wejściu do środka. W pokoju zastali mężczyznę bez funkcji życiowych. 45-latek nie oddychał.

Policjanci natychmiast przystąpili do czynności resuscytacyjnych. W międzyczasie pojawili się Zespół Ratownictwa Medycznego oraz strażacy, z którymi prowadzili czynności ratunkowe.

Po jakimś czasie u 45-latka pojawiły się funkcje życiowe. Został natychmiast przewieziony do szpitala pod fachową opiekę lekarzy.

Pamiętaj, kryzysy emocjonalne są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.

ramka pomocowa

Powrót na górę strony