Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci skuteczni w walce z narkobiznesem. Na rynek nie trafi blisko 60 kg narkotyków

Data publikacji 16.05.2024

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Dąbrowy Górniczej zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 40-latka. Mężczyzna posiadał znaczne ilości środków odurzających. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 12-letni pobyt w więzieniu.

W wyniku pracy operacyjnej dąbrowscy kryminalni wpadli na trop 40-latka, który w mieszkaniu i w pomieszczeniu gospodarczym przechowywał znaczne ilości narkotyków o czarnorynkowej wartości łącznie ponad 2,5 miliona złotych. Dzięki temu na rynek nie trafi blisko 60 kilogramów różnego rodzaju narkotyków, w tym m.in.: amfetaminy, marihuany i kokainy oraz 60 litrów substancji mogącej służyć do produkcji środków odurzających.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dąbrowianinowi zarzutów posiadania oraz wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 12-letni pobyt w więzieniu.

(KWP w Katowicach / kp)

  • rozłożone na podłodze garażu worki foliowe z zawartością zielonego suszu. w lewym górnym rogu widzimy te same worki w torbie sportowej
  • umundurowany policjant z zatrzymanym w korytarzu policyjnego aresztu, obaj stoją tyłem
  • rozłożone na podłodze garażu worki foliowe z zawartością białego zbrylonego proszku lewym i prawym górnym rogu zdjęcia widać te same worki umieszczone w lodówkach. W prawym dolnym rogu widać te same worki zapakowane w torbę sportową

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.17 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 907.27 KB)

Powrót na górę strony