Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Gorlic kręcą dla Kuby – podsumowanie akcji

Data publikacji 17.05.2024

Dwóch policjantów z KPP Gorlice: mł. asp. Dawid Boczoń, sierż. szt. Tomasz Gorzkowicz oraz emerytowany funkcjonariusz Marek Opiekun, w ramach akcji charytatywnej pokonali ponad 800 km z Zakopanego na Hel, a ich celem była zbiórka pieniędzy na leczenie chorego chłopca – Kuby Chochołka, mieszkańca powiatu gorlickiego. To był ich kolejny rajd charytatywny.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, w ramach swojego urlopu, pokonali na rowerach trasę z Zakopanego na Hel. Wystartowali 4 maja, a już 9 maja dotarli na Hel. W trakcie tych 6 dni pokonali dystans ponad 800 kilometrów. W związku z rajdem i w jego trakcie policjanci zbierali pieniądze na leczenie i rehabilitację dla 4-letniego Kuby Chochołka. Wydarzenie odbywało się pod patronatem Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA – Region Gorlice. Uczestnicy rajdu swoją postawą promowali zaangażowanie w niesienie pomocy innym jako funkcjonariusze gorlickiej i małopolskiej Policji, a także członkowie IPA. W promocję akcji i zbiórkę pieniędzy włączyło się także Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Urząd Miasta w Gorlicach.

Kubuś od urodzenia zmaga się z bardzo rzadką mutacją genową (jest około 100 chorych dzieci na całym świecie) i na chwilę obecną nie ma na nią lekarstwa. Mutacja ta powoduje: ciężką hipotonię mięśniową (wiotkość mięśni), globalne opóźnienie rozwoju psychoruchowego, niepełnosprawność intelektualną w stopniu znacznym, brak lub słabą mowę, brak zdolności chodzenia, padaczkę, słaby przyrost masy ciała, dysmorfię twarzy. Kubuś ze względu na swój stan zdrowia potrzebuje nieustannej opieki, stałej rehabilitacji i leczenia, które są jego jedyną szansą na rozwój i są bardzo kosztowne.

W czwartek, 16 maja br., w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach odbyło się podsumowanie akcji i spotkanie biorących w niej udział policjantów oraz I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach mł. insp. Mirosława Mazura, Prezesa Małopolskiej Grupy Wojewódzkiej IPA Aleksandra Szymańskiego, Wicestarosty Gorlickiego Marcina Krzemińskiego, Sekretarza Miasta Gorlice Daniela Janeczka z Kubą i jego rodzicami. W związku z akcją przeprowadzona została także dobrowolna zbiórka pieniędzy wśród policjantów KPP Gorlice i jednostek podległych, odbywała się także zbiórka internetowa oraz różnego rodzaju aukcje internetowe na ten cel. Dzięki akcji udało się zebrać ponad 50 tysięcy złotych, które bardzo pomogą Kubie w walce z chorobą. Rodzice Kuby nie kryli radości oraz wzruszenia dziękując wszystkim instytucjom i osobom prywatnym zaangażowanym w przeprowadzenie akcji, a szczególnie policjantom, którzy zainteresowali się ich synem i  zapoczątkowali akcję charytatywnym rajdem rowerowym przez całą Polskę.

Zachęcamy w dalszym ciągu o wsparcie tej akcji. Kuba znajduje się obecnie pod opieką: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Przez cały rok, można przekazywać darowizny na jej rzecz, wykorzystując do tego poniższy rachunek bankowy: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 Tytułem: 38916 Chochołek Jakub - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

(KWP w Krakowie / sc)

Powrót na górę strony