Aktualności

Policjantka w czasie wolnym od służby udaremniła dalszą jazdę pijanemu kierowcy

Data publikacji 20.05.2024

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, w czasie wolnym od służby, na terenie powiatu kutnowskiego uniemożliwiła dalszą jazdę pijanemu kierowcy, zabierając mu kluczyki. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz będzie odpowiadał przed sądem.

Funkcjonariuszka kutnowskiej komendy udowodniła, że policjantem jest się zawsze - nawet po służbie. Zdarzenie miało miejsce 18 maja 2024 roku przed godziną 19.00 na stacji paliw w Żychlinie. W czasie wolnym od służby, podczas tankowania swojego pojazdu policjantka zwróciła uwagę na kierującego audi. Mężczyzna przyjechał na stację paliw po hot-dogi, gdy mijał się w drzwiach z funkcjonariuszką, ta wyczuła od niego silną woń alkoholu. Widząc, że mężczyzna wsiada do samochodu i kieruje się w stronę wyjazdu, błyskawicznie zajechała mu drogę swoim autem. Policjantka wysiadła i zabierając kluczyki ze stacyjki audi uniemożliwiła mężczyźnie dalszą jazdę. O całym zdarzeniu niezwłocznie powiadomiła Policję.

Kierujący audi, 34-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego został przebadany na zawartość alkoholu - alkomat wskazał ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Teraz odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Policjanci apelują! Nie bądźmy obojętni gdy widzimy, że za kierownicę wsiada nietrzeźwa osoba - reagujmy! Dzięki takiemu zachowaniu możemy zapobiec tragedii.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony