Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 3 osoby podejrzane o paserstwo

Data publikacji 23.05.2024

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu ustalili i zatrzymali 3 osoby podejrzane o paserstwo samochodu. Cała trójka została zatrzymana w Poznaniu. Policjanci odzyskali skradziony na terenie Niemiec pojazd marki Renault Talisman o wartości 60 tys. złotych. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

15 maja w Poznaniu policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Poznaniu zatrzymali 3 osoby podejrzane o paserstwo Renault Talisman skradzionego na terenie Berlina. Pojazd został odzyskany i zabezpieczony do dalszych badań. Podczas przeszukań miejsc zamieszkania oraz pojazdu, którym posługiwali się podejrzani, policjanci zabezpieczyli urządzenia służące do kradzieży pojazdów, a także gotówkę w kwocie 10 tys.

Mężczyźni usłyszeli zarzut paserstwa, za który grozi do 5 lat więzienia. Policjanci nie wykluczają, że podejrzani mogą usłyszeć kolejne zarzuty.

(KWP w Poznaniu / kp)

  • zatrzymany siedzi w radiowozie zakuty w kajdanki
  • zatrzymany leży na trawniku przy ulicy, policjant zakłada mu kajdanki na ręce trzymane za plecami, na chodniku obok stoi samochód osobowy w kolorze białym z otwartymi drzwiami od strony pasażera
  • banknoty leżące na stole
  • funkcjonariusz prowadzi zatrzymanego zakutego w kajdanki
Powrót na górę strony