Aktualności

Policjanci z 44 Wysp spełnili marzenie 13-letniej Ani z Dolnego Śląska

„Najpiękniejsze marzenia to te, które stają się rzeczywistością” - to słowa Herberta George'a Wellsa, które idealnie pasują do krótkiej, aczkolwiek pięknej historii, która swój początek miała na początku lutego 2024 roku. Za pośrednictwem portalu społecznościowego, z Komendą Miejską Policji w Świnoujściu skontaktowała się mama 13-letniej Ani z Dolnego Śląska. Jak się okazało, Ania jest wielką fanką Policji, która zbiera policyjne maskotki z każdego z garnizonów, a dodatkowo, chciałaby zobaczyć pracę policjantów.

Policjanci z 44 Wysp pozostali w kontakcie z mamą Ani. W trakcie rozmowy dowiedzieli się, że w 2023 roku, Ania, będąc na wakacjach w Świnoujściu, poprosiła mamę, aby przyjść i zobaczyć budynek Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. W tamtym czasie dziewczynka nie sądziła, że już za rok, będzie mogła usiąść w prawdziwych radiowozach, a po komendzie oprowadzą ją stróże prawa, którzy szczegółowo będą opowiadać o swojej służbie.

Termin spotkania z Anią został ustalony na maj 2024 roku. Dzięki wsparciu Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie udało się pozyskać maskotkę „Gryfusia”, która oczekiwała na dziewczynkę. Do ostatnich minut Ania nie wiedziała o niespodziance, którą przygotowała jej mama wraz z policjantami.

Stróże prawa rozpoczęli wizytę Ani od zwiedzania budynku Policji, a następnie pokazali policyjne radiowozy oraz motocykl. Największym zainteresowaniem cieszył się pojazd terenowy marki Polaris.

Ania nie kryła zaskoczenia z przygotowanej niespodzianki, była bardzo szczęśliwa, że jej marzenie się spełniło.

(KWP w Szczecinie / sc)

  • na zdjęciu Ania siedzi w radiowozie, obok stoi umundurowany policjant
  • na zdjęciu upominek i maskotka policyjna dla Ani
  • na zdjęciu umundurowany policjant z Anią
  • na zdjęciu Ania siedzi z umundurowanym policjantem w radiowozie
Powrót na górę strony