Aktualności

Żnińscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który puszczał w obieg przerobione monety

Data publikacji 24.05.2024

Kryminalni ze żnińskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przerabianie monet 2-złotowych, a następnie puszczanie ich w obieg, podczas gry na automatach gier zręcznościowych. Decyzją sądu 44-latek został aresztowany na okres 3-miesięcy. Teraz grozi mu kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 20 maja policjanci wydziału kryminalnego żnińskiej komendy zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu lipnowskiego, podejrzanego o przerabianie monet 2-złotowych, a następnie puszczanie ich w obieg podczas gry na automatach gier zręcznościowych znajdujących się na jednej ze żnińskich stacji paliw. Mężczyzna przygotowane falsyfikaty wykorzystywał podczas gry na automatach zręcznościowych. Przy ich wykorzystaniu oraz odpowiednim narzędziom pokonywał zabezpieczenie urządzenia i doprowadzał do nielegalnej wygranej.

Funkcjonariusze podczas kontroli pojazdu, jakim się poruszał mężczyzna, ujawnili i zabezpieczyli przerobione monety, sprzęt służący do tego procederu, a także marihuanę. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie 44-latkowi zarzutów fałszowania pieniędzy i puszczania ich w obieg, kradzieży z włamaniem oraz posiadania środków odurzających. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. W sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem prokuratora. Teraz grozi mu nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / kc)

Powrót na górę strony