Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najlepsi z najlepszych w I Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych Szkół ZDZ

Data publikacji 28.05.2024

We wtorek (28.05) po dwudniowych zmaganiach wyłonieni zostali zwycięzcy I Ogólnopolskiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych Szkół ZDZ. Najlepszym drużynom pogratulował i nagrody wręczył z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Paweł Herbuś.

Przez dwa dni (27.05 i 28.05) w Radomiu na placu Jagiellońskim odbywał się Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych Szkół ZDZ. Widowiskowe pokazy cieszyły oko widzów zgromadzonych na placu.

W programie, oprócz konkursowych pokazów musztry, było wiele atrakcji. Pokazy taktyk i technik interwencji oraz psów służbowych zaprezentowali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Na stoiskach profilaktycznych przygotowanych przez Wydział Prewencji i Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu można było porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze i nad wodą. Natomiast mundurowi Wydziału Prewencji KMP w Radomiu znakowali rowery. Każdy chętny, który chce wstąpić w szeregi mazowieckiej Policji, mógł otrzymać garść wiedzy na temat procedury naboru od pracowników Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia KWP zs. w Radomiu oraz porozmawiać z funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji w Radomiu o ich codziennej służbie. Pokaz musztry paradnej zaprezentowała także Kompania Reprezentacyjna Policji.

Zwycięskiej drużynie Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu za zajęcie I miejsca pogratulował i nagrody wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Paweł Herbuś wraz z p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu . insp. Robertem Janikem. Komendanci nie kryli podziwu pełnego kunsztu pokazu musztry, życząc dalszych sukcesów.

Zawody odbyły się pod czujnym okiem Naczelnika Wydziału ds. Ceremoniału Policyjnego Kabinetu Komendanta Głównego Policji . insp. Romana Maciejewskiego.

Na finał I Ogólnopolskiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Policji pod przewodnictwem tamburmajora nadkom. Jakuba Pietruchy.

II miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Koninie.
III miejsce przypadło Zespołowi Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.

Wszystkim wygranym serdecznie gratulujemy.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

Powrót na górę strony