Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali osoby podejrzane o szereg oszustw dokonanych metodą „na policjanta/na wnuczka”

Data publikacji 29.05.2024

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego tczewskiej komendy przy współpracy z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali mężczyznę i kobietę podejrzanych o dokonanie serii oszustw metodą „na wnuczka/na policjanta” na terenie województwa pomorskiego. Ponadto mundurowi przy zatrzymanych znaleźli zabronione substancje. Sprawcy odpowiedzą przed sądem.

 28 maja funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie we współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, dzięki szeroko zakrojonym działaniom operacyjnym zatrzymali na terenie Gdańska 32-letniego mężczyznę oraz 24-letnią kobietę, którzy w ciągu ostatniego miesiąca dokonali serii oszustw podając się za policjanta lub wnuczka. Para wyłudziła w ten sposób od nieświadomych osób 254 tysięcy złotych, biżuterię i inne kosztowności. Ponadto mundurowi znaleźli przy sprawcach narkotyki. O dalszych losach zatrzymanych zadecyduje sąd.

Pomimo prowadzonych przez Policję działań profilaktycznych nadal pojawiają się kolejni oszuści, którzy próbują wzbogacić się, wykorzystując dobroć i łatwowierność osób starszych. W celu uniknięcia tego rodzaju oszustw pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy i kosztowności, a wszelkie prośby od osób podających się za bliskie nam osoby zawsze powinny być sprawdzane.

Ostrzegajmy naszych najbliższych, zwłaszcza seniorów, przed możliwością tego rodzaju zagrożeń, aby skutecznie bronić się przed oszustami. Wszelkie próby tego typu wyłudzeń należy niezwłocznie zgłosić organom ścigania.

(KWP w Gdańsku / kp)

   

Powrót na górę strony