Aktualności

Dzień Dziecka – bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa

Data publikacji 31.05.2024

1 czerwca to Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z okazji swojego święta najmłodsi otrzymają prezenty, słodycze, miłe słowa. Jednym z tych prezentów niech będzie dbałość o ich bezpieczeństwo.

Dzieci niemal od urodzenia są uczestnikami ruchu drogowego. Często już po kilku dniach od narodzin podróżują np. ze szpitala do domu. Z biegiem czasu sposób podróżowania z dzieckiem zmienia się, a tym samym zmieniają się wymogi i oczekiwania. Następuje też moment, gdy staje się samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego.

Pamiętajmy!

Bezpieczeństwo dzieci to sprawa przede wszystkim dorosłych – opiekunów, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

Zapewnij dziecku odpowiedni fotelik lub inne urządzenie do ich przewożenia. W przypadku własnego pojazdu warto zasięgnąć porady eksperta - dopasowanie rozwiązania także do naszej pociechy. Jednak samo posiadanie urządzenia nie wystarczy – należy właściwie je użytkować, w sposób określony przez producenta danego rozwiązania.

Gdy dziecko porusza się na hulajnodze, rowerze lub innym urządzeniu – zadbajmy o jego widoczność, tj. o oświetlenie, elementy odblaskowe.

Mały człowiek jest świetnym obserwatorem – dawajmy mu dobry przykład swoim właściwym zachowaniem nie tylko na drodze, od pierwszych chwil życia.

Wszystkim Dzieciom, w dniu Waszego Święta, życzymy zdrowia, samych wspaniałych chwil, udanych prezentów i zawsze bezpiecznego powrotu do domu.

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.

 

BRD KGP

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony