Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stracił przytomność podczas rozprawy. Z pomocą natychmiast ruszyli dzielnicowi

Data publikacji 31.05.2024

Służba w Policji oznacza gotowość do niesienia pomocy w każdej chwili, niezależnie od okoliczności. Udowodnili to dzielnicowi z Posterunku Policji w Wolanowie, którzy podczas rozprawy sądowej reanimowali mężczyznę. Dzięki profesjonalnym i natychmiastowym działaniom funkcjonariuszy mężczyzna trafił do szpitala.

W ostatnich dniach dzielnicowi z Posterunku Policji w Wolanowie uczestniczyli w rozprawie sądowej. W pewnym momencie jeden z uczestników przewrócił się i stracił przytomność. Sierż.szt. Dariusz Pastuszka i sierż.szt. Mateusz Kępiński natychmiast przystąpili do działania. Wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową, aż do przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. Dzięki determinacji, z jaką walczyli o życie mężczyzny udało im się przywrócić jego funkcje życiowe, a następnie 51-latek został zabrany do szpitala.

#POMAGAMYiCHRONIMY to policyjne motto, które po raz kolejny się potwierdziło. Ratowanie ludzkiego zdrowia i życia to jeden z elementów policyjnej służby. Dynamiczna interwencja zakończona ocaleniem zdrowia i życia, to powód do dumy oraz motywacja do dalszej służby.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony