Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław wyłoni zwycięzców: Przed nami wielki finał największego turnieju motoryzacyjnego w Polsce

Data publikacji 03.06.2024

3 i 4 czerwca we Wrocławiu odbędzie się 26. finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Rozgrywki zapowiadają się niezwykle emocjonująco - w walce o podium spotkają się finaliści etapów wojewódzkich z całej Polski. Turniej ten, to nie tylko świetna zabawa pełna widowiskowych konkurencji, ale przede wszystkim rewelacyjna okazja do zaprezentowania wiedzy i umiejętności, a także praktyki współzawodnictwa w duchu fair play. Dwa czerwcowe dni zapowiadają się więc niezwykle gorąco!

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.

Dzięki zaangażowaniu Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, dolnośląskiej Policji, Polskiego Związku Motorowego we Wrocławiu, miasta Wrocław oraz partnerów wspierających możliwe stało się zorganizowanie tak dużego przedsięwzięcia w sposób atrakcyjny i ciekawy. To pozwoliło zainteresować szesnaście drużyn z całej Polski, z którymi spotkamy się podczas Wielkiego Finału.

Konkurencje teoretyczne odbędą się pierwszego dnia w Hotelu GEM oraz Inkubatorze Przedsiębiorczości. Część praktyczna, jak przystało na wydarzenie tej rangi, zaplanowana została w miejscu, w którym na co dzień mierzą się ze sobą najlepsi z najlepszych. Drugiego dnia na Stadionie Olimpijskim, bo o nim mowa, czekać będą specjalnie przygotowane tory sprawnościowe, a poprawność wykonywanych zadań oceniać będzie czujne grono sędziów z Komendy Głównej Policji.

Organizowane od 1977 roku Turnieje Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym powstały z potrzeby aktywnego działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży szkolnej w szczególności poprzez popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego, wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, kształtowanie partnerskich, kulturalnych i bezpiecznych zachowań wobec innych uczestników ruchu, a także przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych i inspirowania uczniów i nauczycieli do działania. W efekcie, poza oczywistymi korzyściami płynącymi z posiadania tych umiejętności, młodzi adepci motoryzacji rozwijają swoje umiejętności interpersonalne, takie jak praca zespołowa, strategiczne, logiczne i trzeźwe myślenie, skupienie w sytuacjach stresowych, szybkie podejmowanie decyzji, czy elastyczna reakcja na zmienne warunki.

Zwycięzców 26. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego poznamy już 4 czerwca. Jak co roku, jest o co walczyć!

Zapraszamy do dopingowania zawodników, niezapomniane emocje gwarantowane!

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Wrocławia.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • kierowca jadący samochodem osobowym z talerzem i piłką na masce podczas turnieju
  • Policjant robiący notatki podczas turnieju
  • Mężczyzna wypełniający test znajomości przepisów ruchu drogowego
Powrót na górę strony