Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 2 osoby podejrzane o paserstwo

Data publikacji 06.06.2024

Policjanci z KWP w Poznaniu odzyskali skradziony z terenu Niemiec samochód Ford Kuga. Dodatkowo zatrzymali w „dziupli” 2 mężczyzn podejrzanych o paserstwo. Na terenie posesji zabezpieczyli dodatkowo części pochodzące od innych skradzionych aut. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości samochodowej, zatrzymali 2 osoby podejrzane o pasterstwo Forda Kugi. Auto zostało skradzione 17 maja br. na terenie Niemiec. Podczas realizacji 28 maja br. policjanci w miejscach zamieszkania i garażach na terenie powiatu poznańskiego, zabezpieczyli części samochodowe pochodzące od co najmniej 9 innych pojazdów utraconych za naszą zachodnią granicą oraz Irlandii.

Na miejscu byli eksperci mechanoskopii z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu. Podczas badań zabezpieczonych części znaleźli fragmenty od BMW pochodzącego z Niemiec. Po skontaktowaniu się z niemiecką Policją okazało się, że to auto nie zostało jeszcze nawet zgłoszone jako skradzione. 

33 i 36-latek zostali objęci policyjnym dozorem i poręczeniem majątkowym w kwocie 10 tys. złotych. Mężczyźni usłyszeli zarzut paserstwa za który grozi do 5 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / kc)

  • tył skradzionego forda
  • konstrukcja samochodu na pace busa
  • bok skradzionego forda
Powrót na górę strony