Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najpierw uderzył w policjantów, następnie usiłował uciec pieszo

Data publikacji 06.06.2024

Kierujący motocyklem typu cross z impetem uderzył w policjantów. Po chwili usiłował podjąć ucieczkę pieszo. Jednak całe starania na marne. Policjanci pomimo odniesionych obrażeń dość szybko zatrzymali mężczyznę. Kierującym okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego. Motocykl, którym poruszał się mężczyzna nie był zarejestrowany, a ponadto nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Za swój czyn 33-latek decyzją sądu trafił na 2 miesiące do aresztu.

W minioną sobotę (1 czerwca) policjanci Posterunku Policji w Marcinowicach na podległym terenie służbowym realizowali czynności związane ze zgłoszeniami mieszkańców dotyczącymi wypalaniem kabli w kompleksach leśnych i terenach zielonych. W toku prowadzonych czynności około godziny 20:30 będąc w patrolu pieszym mundurowi udali się drogą gruntową pomiędzy Zebrzydowem a Mysłakowem, by zweryfikować otrzymane informacje.

W analogicznym czasie policjanci usłyszeli dobiegający odgłos silnika pojazdu mechanicznego. Po chwili na drogę, którą szli mundurowi, wyjechał mężczyzna na motocyklu typu cross. Kierowca na  widok umundurowanych zwolnił, a następnie pomimo wydania polecenia zatrzymania się w celu przeprowadzenia kontroli, gwałtownie ruszył w ich kierunku. Następnie podrywając przednie koło z impetem uderzył w obu policjantów.

W wyniku opisanego zdarzenia motocyklista przewrócił się. Mężczyzna swoją ucieczkę próbował  kontynuować pieszo. Jednak całe starania na marne. Policjanci pomimo odniesionych obrażeń, dość szybko zatrzymali mężczyznę.

Kierującym motocyklem okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego. Wykonane na miejscu zdarzenia badanie wykluczyło, aby w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Niemniej jednak zgodnie z obowiązującą procedurą została mu pobrana krew celem zweryfikowania, czy znajdował się pod wpływem działania środków odurzających lub psychotropowych.

W toku wykonywania dalszych czynności policjanci ustalili, że motocykl, którym poruszał się 33-latek nie był zarejestrowany, na domiar złego nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Niestety w związku z odniesionymi obrażeniami policjanci zostali przetransportowani do szpitala, gdzie udzielono im kwalifikowanej pomocy medycznej. Wykonane badania potwierdziły, że jeden z policjantów doznał obrażenia kończyny dolnej oraz urazu stawu barkowego, natomiast drugi z policjantów posiadał otwartą ranę podudzia.

Po wykonaniu wszystkich czynności procesowych prokurator zapoznał się ze zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym. I tak podczas posiedzenia sąd przychylił się do wniosku prokuratora i wobec 33-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Od początku roku 2024 roku na terenie powiatu świdnickiego odnotowano 44 agresywne zachowania w stosunku do policjantów, które zakwalifikowane zostały jako przestępstwa.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony