Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sławieński dzielnicowy ze słuchaczami Szkoły Policji w Słupsku udzielili pomocy 53-latkowi

Data publikacji 07.06.2024

Gdyby nie sprawne działanie st. asp. Marcina Piocha - dzielnicowego z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie i słuchaczy słupskiej Szkoły Policji wczorajsze zdarzenie mogłoby mieć tragiczne skutki. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali widząc człowieka, który źle się poczuł. Profesjonalna reakcja i akcja pozwoliły na to, że chory w porę trafił do szpitala.

Wczoraj, 06.06.2024 r., po południu, st. asp. Marcin Pioch - dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie wraz ze słuchaczami Szkoły Policji w Słupsku, którzy w ramach praktyk zawodowych od kilku dni pełnią służbę w sławieńskiej komendzie, w ramach czynności służbowych udali się do jednej z miejscowości na terenie gminy Malechowo. Na jednej z posesji zastali 53-latka, który w rozmowie poinformował, że bardzo źle się czuje. Mężczyzna skarżył się na bóle w okolicach klatki piersiowej i brzucha. 53-latek nie był w stanie logicznie odpowiadać na pytania.

Policjanci natychmiast przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy. W oczekiwaniu na zespół ratownictwa medycznego funkcjonariusze monitorowali funkcje życiowe i zadbali o wsparcie psychologiczne 53-latka. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni zabrali mężczyznę do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy.

Służba w Policji niesie za sobą wiele wyzwań. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, doświadczeniu, a przede wszystkim wyszkoleniu, funkcjonariusze w codziennej służbie są zawsze gotowi, by nieść pomoc, co udowodnili policjanci.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony