Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – Grupa II

Data publikacji 07.06.2024

Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych, w którym uczestniczyli uczniowie powyżej 12-tego roku życia, odbył się w dniach 6-7 czerwca 2024 roku w Bierzwniku (woj. zachodniopomorskie).

O zwycięstwo i możliwość reprezentowania Polski w Europejskim Turnieju Edukacji Drogowej (ETEC), który w tym roku odbędzie się we Francji, rywalizowały czteroosobowe drużyny z 16 województw oraz dodatkowo drużyna gospodarzy.

Zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętności podczas jazdy sprawnościowej rowerem po torze przeszkód, jazdy po miasteczku ruchu drogowego, udzielaniu pierwszej pomocy oraz testu z wiedzy przepisów ruchu drogowego.

W klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci z Publicznej Szkoły Podstawowej z Czarnej (woj. podkarpackie). Natomiast w klasyfikacji indywidualnej na pierwszym miejscu uplasował się Karol Hudzik ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ropie. Zwycięzcy otrzymali puchary i atrakcyjne nagrody. Część nagród ufundowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Sędzią Głównym Turnieju był nadkom. Janusz Kozłowski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Wśród zgromadzonych gości, którzy postanowili docenić umiejętności młodych uczestników ruchu drogowego znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych oraz  głównych organizatorów tego przedsięwzięcia.

Jak co roku duży wkład organizacyjny w przygotowaniu zawodów miała Policja. Jej rolą było przede wszystkim przygotowanie konkurencji, sędziowanie, zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom.

W najbliższym czasie odbędą się pozostałe finały turniejów, tj. Ogólnopolski Finał Turnieju BRD dla uczniów szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych w Starogardzie Gdańskim, woj. pomorskie (12-13.06.br.) oraz Ogólnopolski Finał Turnieju BRD dla szkół podstawowych w Tarnawie, woj. małopolskie (17-19.06.br) dla dzieci w wieku 10-12 lat.

Turnieje dopingują najmłodszych do nauki przepisów prawa o ruchu drogowym i przystępowania do egzaminów na kartę rowerową.

Wszystkim laureatom i organizatorom serdecznie gratulujemy!

 

Powrót na górę strony