Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mazowieccy kontrterroryści „pompowali” dla kolegi

Data publikacji 10.06.2024

Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Radomiu wziął udział w wyzwaniu dla mł. asp. Krzysztofa Sobieraja. To policjant z garnizonu łódzkiego, który został ciężko ranny na służbie i walczy o zdrowie. Udział w challengu ma na celu wsparcie Krzysztofa w tym trudnym okresie. Wraz z wyzwaniem prowadzona jest zbiórka pieniędzy na jego rehabilitację.

6 stycznia mł.asp. Krzysztof Sobieraj z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach kontrolował prędkość na jednej z głównych ulic miasta. Policjanci postanowili zatrzymać kierującego, który jechał z nadmierną prędkością. Mimo wydawanych sygnałów do zatrzymania pojazdu kierowca nie zwolnił i potrącił młodszego aspiranta Krzysztofa Sobieraja.

Policjant doznał poważnych obrażeń. Nieprzytomny został przewieziony do szpitala. Teraz policjant wymaga długiej rehabilitacji. Po zdarzeniu policjanci w całym kraju wspierają kolegę przez uczestnictwo w organizowanych dla niego akcjach. Jedną z nich jest udział w challengu, podczas którego wykonuje się pompki.

W mazowieckim garnizonie Policji do challengu przystąpił Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Radomiu, który został nominowany przez kolegów z SPKP w Lublinie. Policjanci z SPKP w Radomiu mianowali do udziału w akcji kontrterrorystów z Bydgoszczy.

Wraz z wyzwaniem prowadzona jest zbiórka pieniędzy na jego rehabilitację. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie portalu zrzutka.pl.

(KWP zs. w Radomiu / dl)

 

Powrót na górę strony