Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli uwolnić uwięzionego w samochodzie 2-latka

Data publikacji 10.06.2024

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku pomogli kobiecie, której 2-letni syn został uwięziony w nagrzewającym się od upału samochodzie. Mundurowi wybili boczną szybę i uwolnili malca. Na szczęście tym razem skończyło się tylko na strachu. Chłopiec cały i zdrowy wrócił w objęcia swojej mamy.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotę, na parkingu przy Szpitalu Powiatowym w Leżajsku. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku asp. szt. Grzegorz Baj oraz sierż. szt. Ewa Nowak-Pelc zostali zatrzymani przez zapłakaną kobietę, która twierdziła, że w zatrzaśniętym aucie został uwięziony jej 2-letni syn.

Kobieta nie mogła dostać się do wnętrza swojego pojazdu, gdyż w skutek zablokowania drzwi, w środku pozostały kluczyki. Próby otwarcia samochodu okazały się bezskuteczne. Wnętrze samochodu, z uwagi na duże nasłonecznienie i wysoką temperaturę, szybko się nagrzewało. Znajdujący się w środku chłopczyk zaczął zasypiać, a kontakt z nim stawał się coraz bardziej ograniczony. Policjanci bez chwili zawahania wybili boczną szybę samochodu i uwolnili dwulatka. Malec trafił na szpitalny oddział ratunkowy. Na szczęście tym razem skończyło się tylko na strachu i chwilę po konsultacji lekarskiej chłopiec wrócił w objęcia swojej mamy.

Pamiętajmy, że pozostawienie osoby lub zwierzęcia w szczelnie zamkniętym samochodzie w słoneczny i upalny dzień, stanowi niebezpieczeństwo przegrzania organizmu, co może realnie zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Wnętrze samochodu nagrzewa się bardzo szybko, a panująca w nim temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz.

(KWP Rzeszów/dk)

Powrót na górę strony