Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy chciał zawieźć dzieci na wycieczkę

Data publikacji 10.06.2024

Blisko pół promila alkoholu w organizmie miał 63 letni kierowca autokaru, który chciał ruszyć na wycieczkę z grupą dzieci. Wcześniej autokarem przywoził dzieci do szkoły. Policjanci powstrzymali mężczyznę od dalszej jazdy. Policjanci zatrzymali 63 latkowi prawo jazdy. Mężczyzna za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu odpowie przed sądem.

Dziś po godzinie 8:00 janowscy policjanci skontrolowali autokar i jego kierowcę, który miał przewieść dzieci na wycieczkę. Wcześniej autokarem przywoził dzieci do szkoły. Kontrola odbyła się w Janowie Lubelskim, pod jedną ze szkół. Zarówno stan techniczny pojazdu jak i posiadane dokumenty nie wzbudzały u funkcjonariuszy żadnych zastrzeżeń.

Jednak  jak się okazało kierowca autobusu 63-letni mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko pół promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Od mężczyzny pobrano również krew do badań.

Teraz 63-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

Przypominamy wszystkim rodzicom i opiekunom, że każdy zorganizowany wyjazd można zgłosić dzwoniąc na numer 112. Przeprowadzona przez policjantów kontrola może zapobiec tragedii. W tym celu należy skontaktować się z dyżurnym janowskiej komendy pod nr tel. 47 81 55 290. Jednocześnie prosimy, aby informacje o planowanych wycieczkach zgłaszane były przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem.

(KWP w Lublinie / kc)

Powrót na górę strony