Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

67-latka w pół godziny od zgłoszenia odnaleziona przez policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 10.06.2024

W piątek policjanci poszukiwali 67-letnią kobietę. Mieszkanka powiatu wyszła z domu i kiedy długo nie powracała, zaniepokojona rodzina powiadomiła służby ratunkowe. Zapadający zmrok oraz problemy z pamięcią schorowanej seniorki potęgowały zagrożenie. Na pomoc ruszyli nyscy policjanci. W niespełna pół godziny od zgłoszenia seniorka została odnaleziona i przekazana pod opiekę rodziny. Przypominamy! W przypadku zaginięcia dziecka czy osoby starszej schorowanej nie zwlekajmy z poinformowaniem służb mundurowych o tym fakcie.

W piątek, 7 czerwca około godziny 19:00 policjanci nyskiej komendy otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 67-latki. Mieszkanka gminy Nysa wyszła z domu na krótki spacer. Ponieważ seniorka długo nie wracała do domu, zaniepokojona rodzina postanowiła zgłosić to na Policję.
Sytuacja była poważna, bo kobieta cierpiała na wiele chorób wymagających od niej stałego przyjmowania leków, ponadto miała problemy z pamięcią. Jako pierwsi na pomoc ruszyli policjanci pełniący służbę. Z uwagi na realne zagrożenie dla kobiety Komendant Powiatowy Policji w Nysie insp. Krzysztof Urban ogłosił alarm dla podległych funkcjonariuszy.

Podczas trwania poszukiwań policjanci sprawdzali między innymi pobliskie tereny miejsca zamieszkania kobiety, przystanki komunikacji publicznej. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w rejonie Ośrodek Rekreacji "AKWA Marina" w Skorochowie zauważyli kobietę, która wyglądem przypominała rysopis zaginionej. Po podejściu do kobiety okazało się, że to jest zaginiona seniorka. St. sierż. Paulina Chojnacka-Paluch oraz st. post. Wojciech Wach zaopiekowali się 67-latką, a następnie przekazali pod opiekę rodzinie.

Zaangażowanie policjantów doprowadziło do odnalezienia zaginionej w niespełna pół godziny po otrzymaniu zgłoszenia. W tego typu zdarzeniach bardzo ważne jest jak najszybsze powiadomienie służb ratunkowych. Natychmiastowe rozpoczęcie poszukiwań zwiększa szanse odnalezienia osoby zaginionej.

PRZYPOMINAMY!

W przypadku zaginięcia osoby starszej czy dziecka nie zwlekajmy z poinformowaniem służb mundurowych o tym fakcie. W takich przypadkach każda sekunda jest bardzo ważna. Ponadto przy zgłoszeniu przekazujmy służbom szczegółowe informacje i nie ukrywajmy żadnych faktów. Chociaż w naszej ocenie niektóre informacje mogą wydać nam się nieistotne, niejednokrotnie mogą one pomóc w szybkim odnalezieniu osoby zaginionej.

Jeśli potrzebujesz pomocy, nie wstydź się o nią poprosić. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Wsparcia Emocjonalnego dla dorosłych nr 116 123 i telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod numerem telefonu 800 702 222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej centrumwsparcia.pl

(KWP w Opolu / kc)

Powrót na górę strony