Aktualności

Podejrzany o oszustwa usłyszał 46 zarzutów

Data publikacji 11.06.2024

Niżańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 39-latka podejrzanego o oszustwa. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wyłudzał usługi transportowe. W wyniku tego procederu, poszkodowanych zostało kilka firm transportowych, a łączne straty opiewają na blisko 250 tysięcy złotych. Mieszkaniec usłyszał 46 zarzutów.

Pod koniec maja br., niżańscy policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą zakończyli sprawę oszustw, w którą zamieszany jest 39-letni mężczyzna. Podejrzany wyłudzał usługi transportowe. Jego przestępczy proceder trwał od grudnia 2021 roku.

Kryminalni ustalili, że mężczyzna przez prawie rok zlecał różnym firmom spedycyjnym w kraju usługi transportowe, polegające na przewozie towarów w Polsce i za granicą, po czym nie dokonywał płatności za wykonaną pracę. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę blisko 250 tysięcy złotych.

Policjanci zgromadzili w tej sprawie obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie 39-latka. Pod koniec maja, funkcjonariusze przedstawili zatrzymanemu 46 zarzutów dotyczących wyłudzeń usług transportowych. W trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. Mieszkaniec powiatu stalowowolskiego trafił do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe lata.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony