Aktualności

Nielegalne wyroby tytoniowe przejęli wrocławscy policjanci. Straty skarbu państwa mogły wynieść ponad 2 mln zł

Data publikacji 11.06.2024

Funkcjonariusze komendy wojewódzkiej wspólnie z policjantami komendy miejskiej zabezpieczyli blisko 1 600 000 sztuk nielegalnych papierosów. Straty Skarbu Państwa szacowane są na ponad 2 miliony złotych. Zabezpieczony towar nie trafił na rynek. Mężczyzna, który przewoził kontrabandę trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Do zatrzymania kierującego busem marki Citroen Jumper, doszło w minionym miesiącu. Funkcjonariusze Wydziału Narkotykowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego KWP przy wsparciu policjantów Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który przewoził 400 kartonów z papierosami oznaczonymi napisem marlboro bez polskiej akcyzy. W każdej z paczek znajdowało się około 4000 sztuk papierosów. W pojeździe znaleziono również trzy pary tablic rejestracyjnych.

Bus z zawartością nielegalnych papierosów oraz inne rzeczy mogące pochodzić z przestępstwa zostały zabezpieczone przez wrocławskich policjantów.

Kontrabanda nie miała polskich znaków akcyzy, więc zatrzymany mężczyzna trafił w towarzystwie funkcjonariuszy do najbliższego komisariatu Policji. Znalezione papierosy, policjanci dokładnie opisali, przeliczyli i zważyli. Straty na rzecz Skarbu Państwa z tytułu uszczupleń akcyzy wyniosły ponad 2 miliony złotych. Mężczyzna będzie musiał liczyć się z zarzutami dotyczącymi naruszenia przepisów Kodeksu Karnego Skarbowego.

(KWP Wrocław/dk)

  • otwarta część ładowna zapakowana kartonami
  • kartony z papierosami
  • Policjant trzyma karton wypakowany papierosami
Powrót na górę strony