Aktualności

Policjanci szkolili funkcjonariuszy KAS

Data publikacji 11.06.2024

Na terenie Śląskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Katowicach policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeprowadzili szkolenie dla funkcjonariuszy KAS pełniących służbę w komórkach realizacji z zakresu zatrzymywania rzeczy, osób i pojazdów, a także przeszukania środków przewozowych. W zajęciach teoretycznych oraz praktycznych udział wzięło łącznie 54 funkcjonariuszy. Celem szkolenia było pogłębienie wiedzy, która może mieć istotny wpływ na pozytywne zakończenie prowadzonych działań.

Organizatorem szkolenia był Wydział Kryminalny KWP w Katowicach. W pierwszym dniu policjanci wsparci teoretycznie funkcjonariuszy Służby Celno – Skarbowej Śląskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Katowicach.
Ważnym elementem była także część praktyczna, która odbyła się w kolejnym dniu w rejonie Punktu Poboru Opłat Żernica. Mundurowi z KAS zdobywali wiedzę z dziedziny zatrzymywania rzeczy, osób i pojazdów, a także przeszukania środków przewozowych.

W trakcie szkolenia funkcjonariusze zostali zapoznani z obowiązującymi aktami prawnymi związanymi z inspekcją pojazdów. Mundurowi przećwiczyli taktyki i techniki zatrzymywania pojazdów, także w ruchu, omówili bezpieczeństwo w trakcie kontroli środków przewozowych, zatrzymywanie osób znajdujących się w środku przewozowym, a także zapoznali się z metodyką przeszukiwania pojazdów. Zajęcia zostały przeprowadzone przez mundurowych z Wydziału Kryminalnego, Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach.
Celem zajęć było pogłębienie wiedzy z zakresu omawianych zagadnień, co powinno skutkować lepszym planowaniem czynności, a w konsekwencji może mieć istotny wpływ na pozytywne zakończenie prowadzonych przez funkcjonariuszy działań.

Kolegom z Służby Celno – Skarbowej Śląskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Katowicach gratulujemy zdobytej wiedzy, która niewątpliwie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na polskich drogach.

 • Zdjęcie trzech policjantów w trakcie kontroli pojazdów.
 • Zdjęcie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej w trakcie ćwiczeń z zatrzymania osoby.
 • Zdjęcie funkcjonariuszy Służb Celno-Skarbowej w trakcie wyprowadzania osoby zatrzymanej z pojazdu.
 • Zdjęcie funkcjonariusza w trackie obezwładniania osoby wyprowadzanej z pojazdu.
 • Zdjęcie osoby zatrzymanej prowadzonej w kajdankach przez funkcjonariuszy KAS.
 • Zdjęcie przedstawiające funkcjonariuszy w trakcie ćwiczeń, obserwujących moment wyprowadzania osoby zatrzymanej z samochodu.
 • Zdjęcie przedstawiające funkcjonariuszy w trakcie ćwiczeń, wyprowadzających osobę zatrzymaną z pojazdu.
 • Zdjęcie czterech funkcjonariuszy w trakcie ćwiczeń polegających na wyprowadzaniu osoby z pojazdu.
 • Zdjęcie funkcjonariuszy Celno-Skarbowych oraz samochodu ciężarowego.

Film kas.mp4

Pobierz plik kas.mp4 (format mp4 - rozmiar 2.31 MB)

Pliki do pobrania

 • 11.79 KB
  Deskrypcja do filmu.
Powrót na górę strony