Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za nami pierwszy dzień rywalizacji o tytuł "Policjant Ruchu Drogowego"

Data publikacji 11.06.2024

Najlepsi policjanci ruchu drogowego z całej Polski w dniach od 11 do 14 czerwca br. rywalizują w Poznaniu i Gnieźnie w Finale XXXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „POLICJANT RUCHU DROGOWEGO”. Zawody rozstrzygną, kto otrzyma laur zwycięzcy.

Po oficjalnym rozpoczęciu konkursu 10 czerwca, przyszedł czas na pierwszą konkurencję. 11 czerwca na skrzyżowaniu ulic Bułgarskiej i Marcelińskiej w Poznaniu policjanci i żołnierze Żandarmerii Wojskowej rywalizowali w konkurencji kierowania ruchem drogowym. Zawodnicy musieli wykazać się wzorową znajomością przepisów. Wszystkie polecenia i sygnały dawane kierowcom musiały być jednoznaczne i zrozumiałe. Funkcjonariusze na bieżąco analizowali sytuację tak, aby ruch odbywał się płynnie. Sędziowie oceniali każdy element.

Kolejna konkurencja to jazda sprawnościowa motocyklem. Na specjalnie przygotowanym torze zawodnicy musieli wykazać się znakomitym opanowaniem swojego jednośladu. Te umiejętności są regularnie wykorzystywane podczas codziennej służby zarówno w mieście, jak również podczas służb pełnionych na trasach szybkiego ruchu.

W tym samym czasie na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się odprawa służbowa z naczelnikami ruchu drogowego wszystkich Komend Wojewódzkich Policji oraz Komendy Stołecznej Policji, którą przeprowadził Zastępca Dyrektora Biura Ruchu Drogowego insp. dr Krzysztof Dymura.

Film VIDEO-2024-06-11-17-09-36.mp4

Pobierz plik VIDEO-2024-06-11-17-09-36.mp4 (format mp4 - rozmiar 1.32 MB)

Powrót na górę strony