Aktualności

Policjanci uratowali tonącą kobietę

Data publikacji 11.06.2024

Wczoraj po południu policjanci z komendy w Sandomierzu uratowali kobietę, która tonęła w rzece Wiśle. Dzięki błyskawicznej reakcji oraz bohaterskiej postawie funkcjonariuszy, ocalone zostało życie 39-latki.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu otrzymał wczoraj po południu dramatyczną informację o kobiecie, która wskoczyła do rzeki Wisły. Skierowani na miejsce funkcjonariusze, usłyszeli krzyki i zauważyli dryfujące w rzece ciało. Policjanci wraz ze świadkiem zdarzenia natychmiast ruszyli na ratunek.

Mundurowi weszli do rzeki i wyciągnęli wyczerpaną i wychłodzoną kobietę. Po udzieleniu pierwszej pomocy załoga pogotowia ratunkowego zabrała 39-latkę do szpitala, gdzie trafiła pod fachową opiekę.

Funkcjonariusze swym zachowaniem potwierdzili wszechstronne przygotowanie oraz gotowość do niesienia pomocy potrzebującym w każdej sytuacji.

Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami.

(KWP w Kielcach / kc)

Powrót na górę strony