Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli 76-letniego mężczyznę

Data publikacji 12.06.2024

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 76-latka. Mężczyzna wyszedł nad ranem z domu i nie wrócił. Nie posiadał przy sobie telefonu, a z przekazanych informacji wynikało, że senior wymagał stałej opieki, wsparcia innych osób oraz przyjmował leki. Mieszkaniec powiatu strzyżowskiego znajdował się w sytuacji zagrażającej jego zdrowiu lub życiu.

W niedzielę (9 czerwca) około godziny 10.00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 76-letniego mężczyzny. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna wyszedł z domu, najprawdopodobniej nad ranem, nie wrócił  i nie było z nim żadnego kontaktu. Ze zgłoszenia wynikało, że zaginiony znajduje się w okolicznościach zagrażających jego życiu i zdrowiu. Mężczyzna przyjmował leki, w codziennym życiu wymagał wsparcia i opieki innych osób.

Policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, sprawdzali potencjalne miejsca, gdzie mógł się udać zaginiony. Weryfikowali każdą, nawet najmniej prawdopodobną informację, najważniejszy był czas. Należało działać szybko, liczyła się każda chwila.

Dzięki szybkiej reakcji oraz zaangażowaniu, w niespełna trzy godziny od zgłoszenia, 79-latek został odnaleziony. Mężczyzna znajdował się około kilometra od miejsca zamieszkania. Nie potrafił wyjaśnić jak znalazł się w tym miejscu. Mieszkaniec powiatu strzyżowskiego nie posiadał żadnych obrażeń, był cały i zdrowy.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony