Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za nami drugi dzień zmagań o tytuł "Policjanta Ruchu Drogowego"

Data publikacji 12.06.2024

Środa była kolejnym dniem zmagań funkcjonariuszy walczących o miano najlepszego policjanta ruchu drogowego w Polsce. Uczestnicy sprawdzali swoje umiejętności podczas jazdy sprawnościowej samochodem służbowym po wyznaczonym torze. Musieli również wykazać się wiedzą i umiejętnościami z udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

Po zakończeniu pierwszej konkurencji, wszyscy obecni podczas zawodów funkcjonariusze Policji oraz Żandarmerii Wojskowej punktualnie o godzinie 12:00 oddali hołd poległemu na służbie żołnierzowi, sierż. Mateuszowi Sitkowi, który zginął chroniąc granicy Naszej Ojczyzny.
 
Pierwsza konkurencja polegała na jak najszybszym przejechaniu wyznaczonego toru oraz przebiegnięciu wyznaczonego odcinka. Na trasie przejazdu ustawione były różnego rodzaju przeszkody, wymuszające na kierowcach wykazanie się bezbłędną techniką jazdy. W trakcie przejazdu uczestnicy musieli zatrzymać radiowóz, przebiec wyznaczony odcinek, po czym kontynuowali jazdę. Na mecie liczyły się sekundy.
 
Druga część dnia to test wiedzy oraz sprawdzian praktycznych umiejętności z udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach. Ocenie punktowej podlegały czynności ratownicze podjęte na miejscu zdarzenia w stosunku do poszkodowanej osoby nieprzytomnej z brakiem prawidłowego oddechu. Resuscytacja prowadzona była na manekinie osoby dorosłej.
 
(KWP w Poznaniu)

Film Uczestnicy konkursu "Policjant Ruchu Drogowego" oddali hołd poległemu na służbie żołnierzowi.

Pobierz plik Uczestnicy konkursu "Policjant Ruchu Drogowego" oddali hołd poległemu na służbie żołnierzowi. (format mp4 - rozmiar 17.41 MB)

Powrót na górę strony