Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za znęcanie się nad psami i uśmiercenie 8 szczeniąt

Data publikacji 13.06.2024

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 58-letniemu mieszkańcowi Kędzierzyna-Koźla. Mężczyzna jest podejrzany o utopienie 8 szczeniąt oraz znęcanie się nad psami. O sprawie funkcjonariusze dowiedzieli się dzięki anonimowej informacji. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów z ustawy o ochronie zwierząt i pociągnięcia go do odpowiedzialności.

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla otrzymali anonimową informację, z której wynikało, że jeden z mieszkańców miasta miał zabić szczenięta.

Wyjaśnieniem tej sprawy zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Policjanci docierali do osób, które mogły mieć informację na temat tego zdarzenia oraz wyjaśniali każdy wątek związany z tą sprawą.

W ramach dochodzenia prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu ustalili, że 58-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla miał utopić w Kanale Gliwickim 8 szczeniąt. Do tego zdarzenia miało dojść na początku roku.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów z ustawy o ochronie zwierząt. Policjanci przesłuchali 58-latka i postawili mu zarzuty dotyczące uśmiercenia ośmiu szczeniąt oraz znęcania się nad psami. Mężczyzna przyznał się do utopienia szczeniaków.

Za te przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony