Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany TCA za pedofilię 73-latek zatrzymany w Szkocji

Data publikacji 13.06.2024

Dzięki współpracy „łowców głów” z KWP w Lublinie z policjantami ze Szkocji i Biura Kryminalnego KGP zatrzymany został 73-latek poszukiwany za przestępstwa o charakterze pedofilskim. Mieszkaniec Świdnika poszukiwany był od 2022 r. TCA (Brytyjski Nakaz Aresztowania) i listem gończym. W ubiegłym tygodniu odbyła się jego ekstradycja do Polski. To już kolejny poszukiwany pedofil zatrzymany przez lubelskich „łowców głów”.

Funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ustalili, gdzie ukrywa się poszukiwany od 2021 roku 73-latek ze Świdnika. Mężczyzna poszukiwany był TCA (Brytyjski Nakaz Aresztowania), listem gończym oraz nakazem prokuratury. Lubelscy policjanci ustalili, że 73-latek ukrywa się na terenie Szkocji.

73-latek poszukiwany był za dokonanie innej czynności seksualnej wobec dziewczynki poniżej 15 roku życia. Do tego przestępstwa doszło w 2016 r. Od grudnia 2021 r. prokuratura poszukiwała go nakazem doprowadzenia, a od lutego 2022 roku sąd wystawił za nim list gończy. Od tamtej pory mężczyzna ukrywał się poza granicami kraju.

Działania lubelskich „łowców głów” doprowadziły do ustalenia aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego i jego zatrzymania. Było to możliwe dzięki ścisłej współpracy i sprawnej wymianie informacji z policjantami ze Szkocji i Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.

Pod koniec ubiegłego tygodnia odbyła się jego ekstradycja do Polski i trafił już do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / kc)

Powrót na górę strony