Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ratownicy kwalifikowanej pierwszej pomocy w akcji ratunkowej na drodze

Data publikacji 13.06.2024

Asp. szt. Przemysław Komański i st. post. Arkadiusz Bogucki, policjanci naszej komendy wspólnie z mł. asp. Mateuszem Zającem koordynatorem z ramienia Wydziału Doskonalenia Zawodowego KSP w drodze powrotnej z ogólnopolskich eliminacji IX Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w Słupsku podjęli i wzorowo przeprowadzili akcję ratunkową na drodze. Funkcjonariusze sprawdzili swoje umiejętności w praktyce, skonfrontowali się z prawdziwym życiem. Wielkie brawa, Panowie, zdaliście swój egzamin celująco, uratowaliście prawdziwe ludzkie życia, wygraliście w ten sposób wszystkie konkursy! Gratulujemy!

Można wygrywać zawody, być laureatem konkursów, zajmować najwyższe miejsca na podium, ale to, jakie naprawę mamy umiejętności, co potrafimy i jak damy sobie radę w sytuacji realnego zagrożenia, może zweryfikować tylko samo życie.

Taki test, egzamin w sposób celujący zdali asp. szt. Przemysław Komański i st. post. Arkadiusz Bogucki, zwycięzcy wojewódzkich eliminacji do IX Finału Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, wspólnie z  mł. asp. Mateuszem Zającem z Wydziału Doskonalenia Zawodowego KSP. Policjanci wracali z ogólnopolskich eliminacji  IX Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w Szkole Policji w Słupsku.

Na autostradzie A2 w okolicach Strykowa zauważyli zdarzenie drogowe z udziałem 5 pojazdów. Bez chwili zawahania podjęli czynności. Natychmiast zabezpieczyli miejsce i przekazali niezbędne informacje innym służbom. Rozpoczęli akcję ratunkową, segregację medyczną, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy 8 uczestnikom zdarzenia. Wykonali wywiady ratownicze, badania urazowe, stosowali tlenoterapię, założyli kołnierze ortopedyczne, zabezpieczyli poszkodowanych termicznie przy użyciu foli NRC i co bardzo ważne, przez cały czas wspierali psychicznie uczestników zdarzenia.

Kiedy na miejsce przybyły, Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna oraz miejscowa Policja nasi funkcjonariusze przekazali im zaopatrzonych i zaopiekowanych pacjentów oraz wszystkie zgromadzone szczegółowe informacje.

To był prawdziwy egzamin, samo życie pokazało, jak dobrymi ratownikami kwalifikowanej pierwszej pomocy są asp. szt. Przemysław Komański, st. post. Arkadiusz Bogucki i mł. asp. Mateusz Zając.

Panowie, wielkie brawa i gratulacje, jesteśmy z Was dumni! Dziękujemy!

(KSP / kc)

  • strażacy i mężczyzna pomagają przy wnoszeniu pacjenta do karetki
  • rozbity samochód i strażacy
  • strażacy zabezpieczają miejsce zdarzenia
  • strażacy niosą pokrzywdzonego do karetki
  • karetka
  • straż pożarna, karetka, rozbite samochody
Powrót na górę strony